Jste zde: Roubenky Dřevotes  >  O stavební firmě DŘEVOTES MS

Kontaktujte nás

Cenovou nabídku dostanete zdarma


 

Kontakty

DŘEVOTES MS s.r.o.

Potůčník 469
788 33 Hanušovice (ukázat na mapy.cz)
Stavíme  roubenky a dřevostavby po celé ČR, přesvědčte se Odp. osoba: Jaroslav Smička
telefon: 777 149 008, 777 141 458
tel./fax: 583 217 600
e-mail: info@drevotes.cz

Zvětšit mapu

Kde stavíme naše roubenky?

Výrobní závod v Potůčníku u Hanušovic

Výrobní závod v Potůčníku u Hanušovic

Výrobní závod v Potůčníku u Hanušovic

O společnosti DŘEVOTES MS s. r. o.

První roubenku jsme postavili v roce 1996. Od té doby do dnes pak dalších 75 staveb v moderního i klasickém provedení. Většinu z nich najdete v ukázkách staveb.

Naše společnost vznikla jako reakce na stoupající poptávku a oblibu plnodřevných - masivních roubenek.

Naši zákazníci oceňují řemeslnou dokonalost

V roce 2003 jsme zahájili komerční výrobu tohoto druhu staveb a od té doby jsme uspokojili přes 70 zákazníků.

Naši zákazníci jsou v převážné míře lidé, kterým jde o kvalitu bydlení, kteří věcí co chtějí a kteří dokáží ocenit řemeslné zpracování a rozpoznat kvalitu.

Stavíme dřevěné rodinné domy

Stavíme domy určené k rekreaci, komerční stavby jako jsou horské chaty, ale především naše těžiště spočívá ve stavbě rodinných domů určených k trvalému bydlení. Naše roubenky můžete najít téměř ve všech krajích ČR, ať už se jedná o horské oblasti, pro které jsou tyto stavby typické, ale taky v ostatních krajích, kde je dřevo jako stavební materiál tradiční, např. Český Ráj.

Pouze kvalitní dřevo z Jeseníků

Pro naše domy požíváme dřevo z horských oblastí Jeseníků a Kralického Sněžníku. Jedná se hlavně o smrk, který má v těchto horských oblastech své růstové optimum a vykazuje výborné užitné vlastnosti.

Další dřevinou, která se používáme pro naše stavby je jedle, která je pro svůj dlouhověký růst a plnodřevnost vhodná k výrobě trámů velkých délek. Poslední z domácích dřevin, které zpracováváme na naše stavby je „jesenický modřín“, který je pod tímto tradičním názvem velmi žádanou dřevinou v celé Evropě.

Možnou alternativou modřínu je douglaska, která zaznamenává v poslední době oblibu a vykazuje rovněž velkou odolnost proti povětří a hmyzím škůdcům i dobrou opracovatelnost a vhodnost pro tento způsob zpracování.

Používáme velmi odolné zimní dřevo

Jeden z nejdůležitějších faktorů, který ovlivňuje kvalitu dřeva, je doba kácení. Již 5 let se nám daří získat dřevo na celou sezonu převážně ze zimní těžby, kdy jsou stromy ve fázi vegetačního klidu a dřevo je nejméně náchylné k napadení houbovými a hmyzími škůdci. To vyžaduje velmi dobré zázemí a dobrou spolupráci s místními lesními společnostmi, včetně státních lesů. Tuto podmínku už s části splňuje naše poloha mezi Jeseníky a Králickým Sněžníkem i naše odbornost.

Každý rok postavíme 12 domů v moderním areálu v Jeseníkách

Naše roční výrobní kapacita je v současnosti 12 domů. Pro stálý nárůst poptávky, jsme se rozhodli v roce 2009 investovat do našeho výrobního areálu v Potůčníku zhruba 15 mil. Kč a s 60% přispěním ministerstva pro místní rozvoj a Evropské unie jsme v roce 2011 dokončili tuto investici a vytvořili dobré zázemí pro kvalitní ruční zpracování našich staveb bez nepříznivého vlivu počasí na velmi důležité prvotní fáze zpracování domů.

Podepíšeme se i pod váš dům

V současné době trvale spolupracujeme s několika projektanty a architekty, čímž jsme se stali operativnější a jsme schopni našim zákazníkům vyjít vstříc při projekční přípravě stavby, tj. zpracováním projektové dokumentace i vyřízení formalit spojených s výstavbou.

Důležitý je pro nás spokojený zákazník a taky dům, na jehož zpracování se všichni podepisujeme. Protože jen tak lze zajistit dobrou zpětnou vazbu a možnost dalšího zdokonalení našich staveb.

 

 

Píšeme o roubenkách 

O rekonstrukci roubenky v časopise Dřevo a stavby

(25.11.2009)
V šestém čísle odborného časopisu se o své zkušenosti s rekonstrukcí roubenky podělil jeden z našich zákazníků.

Vyšla kniha Dřevěné stavby

(2.6.2009)
Jde již o třetí vydání oblíbené knihy o dřevostavbách, roubenkách a dřevěnicích.

Údržba dřevostaveb

(19.3.2009)
Jednou z obav zájemců o dřevěné domy je jejich životnost. Podívejme se na odolnost dřevostaveb.

všechny články 

Chcete krásnou roubenku? 

Rádi vám ji postavíme:

DŘEVOTES MS s. r. o.

Potůčník 469, 788 33 Hanušovice

Jaroslav Smička, Pavel Morong
telefon: 777 149 008, 777 141 458
tel./fax: 583 217 600
e-mail: info@drevotes.cz

všechny kontakty 

© DŘEVOTES MS s. r. o. 2015 / dřevostavby na klíč, roubenky a dřevěnice, rekonstrukce dřevěných staveb
telefon: 777 149 008 | 777 141 458 | 583 217 600 | tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz | tipy na užitečné stránky - TOP okno dodává střešní okna