naše služby

Roubenky na míru

Zabýváme se individuální výstavbou roubenek, díky čemuž je každé naše dílo originálem již od projektu. Při realizaci projektů můžeme vycházet jak z typových řešení, tak na základě společného vypracování zcela nového návrhu. V každém případě používáme výhradně přírodní materiály, které speciálně ošetříme.

Roubenky stavíme na základě léty prověřených postupů, které kombinujeme s moderními požadavky. Postavíme malou roubenou chalupu i moderní dům pro celoroční bydlení. Dostanete od nás nejen kompletní projektovou dokumentaci pro stavební povolení, ale také požární zprávu a statický posudek.

A jak dlouho tyto stavby vydrží? Při vhodném ošetřování dřeva a dodržení konstrukční ochrany až stovky let!

„V roubených domech zažijete pocit sepětí s přírodou spolu s komfortním bydlením.“

Pro rodinné bydlení, rekreaci i komerční účely

Roubenky dodáváme od hrubé stavby až po stavbu na klíč. Nespornou výhodou jsou jejich rovné stěny, díky čemuž je napojení dalších konstrukcí o dost jednodušší. Díky nízké tepelné vodivosti dřeva se v horkých dnech v budově drží příjemný chlad, kdežto v zimním období se dočkáte velmi rychlého vytopení.

Stavba a montáž roubenky probíhá o dost rychleji, než je tomu u výstavby zděných domů. Komponenty přivezeme upravené na míru a pustíme se do práce. Rozložení prostoru uvnitř roubenky i dřevostavby na míru je na vás, neboť možnosti jsou téměř neomezené. Roubenky navíc vylepšujeme těsnícími izolačními spoji, a tak jsou zaručeny prvotřídní izolační vlastnosti.

Abychom vám zajistili opravdu komfortního bydlení, doladíme interiéry tak, abyste se ve svém novém domě cítili příjemně.

Stavba roubenky na míru

Roubenky stavíme z masivního dřeva, aby byly splněny náročné požadavky, a přitom bylo zajištěno zdravé životní prostředí.

Projektová příprava

Vypracujeme projektovou dokumentaci na základě vyhlášky pro územní a stavební řízení. Připravíme dokumentaci inženýrských sítí a pomůžeme s vyřízením stavebního povolení.

Hrubá stavba

Vyrobíme roubené stěny, nosné konstrukce, střešní vazby včetně podbití a připravíme základy vašeho nového domu.

Dokončení výstavby

Usadíme okna a dveře, provedeme izolaci, zapojíme kotel, připravíme obklady i dlažby…

„Roubené domy pro zdravé bydlení.“

Proč si pořídit roubenku?

Dřevěné roubenky, dřevostavby na míru i jiné stavby ze dřeva se vyznačují nízkou pořizovací cenou, opravdu dlouhou životností, a především vynikají ekologičností. Díky přirozeným materiálům je v budově udržována stálá vlhkost, a tak můžete zapomenout na suchý vzduch i nadměrnou vlhkost. Samozřejmě se zde vyskytuje méně prachu, bakterií a virů, a tak je toto bydlení vhodné pro alergiky i astmatiky.

Ať už se rozhodnete v jakémkoliv měsíci v roce, roubenku na míru vám postavíme! Roubenky na míru lze stavět celoročně, aniž by došlo k nežádoucímu znehodnocení.

Hrubá stavba roubenky

Máte zájem o hrubou stavbu roubenky, kterou lze dokončit svépomocí? Připravíme projektovou dokumentaci, zajistíme inženýrské práce a pomůžeme s vyřízením stavebního povolení. Postaráme se o kompletní stavbu bez oken, dveří, nátěrů, omítek, dlažeb, rozvodů topení, vody a elektrické energie.

Stavíme, opravujeme, rekonstruujeme!

Všechny roubenky stavíme jako originály. I když si vyberete z typových nabídek, není žádný problém provést jakékoliv individuální úpravy. Cenové kalkulace roubenek vytváříme na míru pro každého klienta zvlášť v závislosti na jeho individuálních požadavcích.

Přemýšlíte, jestli zvolit roubený dům nebo jsou lepší dřevostavby na míru? Rádi vám v rámci nezávazné objednávky sdělíme veškeré přednosti a nevýhody obou výše zmíněných typů.

Postaráme se o opravy roubených domů i dřevostaveb. Postaráme se o rekonstrukce, drobné úpravy a vaše interiéry zmodernizujeme k nepoznání.

Vyberte si mezi projekty dřevěných domů s variantou na klíč! Realizujeme dřevostavby na míru, rekonstrukce dřevěných staveb i roubenky na míru. Upravíme interiéry vaší stavby v tradičním i moderním stylu – vyzdvihneme váš osobní styl.