Výhody roubenek - užitečné shrnutí, proč si postavit roubenku

Proč postavit roubenku na rekreační i stálé bydlení?

Dlouhá životnost roubenek

Roubenky jsou tu celá staletí a při pravidelné údržbě vydrží i ty nové několik generací. Důležité je kvalitní dřevo a dodržení technologických postupů při výstavbě. Například italské město Benátky stojí na dřevěných pilířích již více jako 800 let.

Minimální údržba

Roubenky není třeba složitě udržovat a obnovovat. Stačí nátěr jednou za 3-5 let.

Ideální klima

V zimě je v roubenkách teplo bez větších nákladů, v létě je v roubených domech naopak příjemný chládek.

Nízké náklady na vytápění

Roubenky jsou nízkoenergetické stavby. Náklady na vytápění jsou opravdu nízké.

Zdravé prostředí

Dřevo je živý materiál. Dřevěné stěny filtrují venkovní vzduch a utvářejí příjemné, přírodní klima v domě. Dřevo prostě dýchá za vás.

Proti bakteriím a virům

Roubenky jsou skvělé pro alergiky a lidi s oslabenou imununitou. Díky přirozené vlhkosti se v nich nedaří bakteriím a virům.

Rychlá výstavba šetří peníze

Roubenky se staví tzv. nasucho. Většinou je roubenka sestavena v montážní hale stavební firmy a poté převezena na místo stavby, kde se staví přímo z kamiónu podle plánu. Potřeba je jen několik montérů. Navíc vzniká mnohem méně odpadu než při stavbě klasického zděného domu. I případná likvidace dřevostavby mnohem méně zatěžuje životní prostředí a je méně nákladná.

Správně ošetřené a izolované dřevo je méně hořlavé

Jedním z mýtů okolo roubenek je údajné vyšší riziko požárů. Dřevo samozřejmě hoří, ale zuhelnatělá vrstva proces hoření zpomaluje, nebo úplně zastaví. Důležitá je samozřejmě kvalitní elektroizolace a dodržování běžných bezpečnostních pravidel.

Jste rozhodnuti pro roubenku?

Vyberte si z našich realizovaných staveb - dřevostavby na klíč / roubenky na klíč


Zveřejněno: Sobota, 13. dubna, 2013

Připravujeme pro vás zajímavé a užitečné články ze světa dřevostaveb. Informace o akcích, novinkách a tipy pro stavbu, údržbu a vylepšení dřevěných domů.